Tag : %d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b8%d0%b7%d0%b2%d0%be%d0%b4

post image

Производи од IKEA директно до Вашиот дом!

Појаснување:

На www.ikea.bg може да ги погледнете актуелните производи.
 Потребно е да ни го испратите на e-mail admin@kupinapopust.mk кодот од производот (види пример слика подоле) , а ние за истиот ќе ви одговориме колку чини. По нарачката производот го подигате веднаш од нашите канцеларии доколку го имаме на залиха или потребно е да причекате 2-3 недели.
• kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите од ИКЕА. Повеќе детали за актуелните производи ќе најдете на следниот линк – Kupinapopust – Ikea

Достава:
Производите се подигнуваат од нашите канцеларии лоцирани на ул. Никола Вапцаров бр. 3/1, нас. Центар, Скопје ( веднаш наспроти АМСМ испитниот центар )
Доколку не сте во можност да го подигнете производот од нашите канцеларии, пишете ни на admin@kupinapopust.mk Ваше име и презиме, е-маил адреса со кој е купен ваучерот, точна адреса каде сакате да го доставиме производот и телефон за контакт.
• Доставата за Скопје за пратки до 1кг чини само 99 ден.
За другите градови до 1кг – 130 ден.
Пратките пристигаат за 1 до 2 дена за Скопје и 2 до 3 дена за низ републиката.
Напомена: За достава низ цела република за приградски населби, индустриски зони и села со оддалеченост до 5 км од регионален пат со пристапен пат за достава – + 50 ден од цената за достава.
За доставата се грижи нашиот партнер Eкспрес Пошта кои навремено и сигурно ќе ја достави Вашата нарачка.

Нешто повеќе за IKEA

Доколку редовно нé следите, знаете дека сме постојано посветени на тоа да ве израдуваме со сé поголеми попусти и одлични понуди. Сметаме дека со можноста да купувате од дома производи од брендот ИКЕА значително допринесуваме во остварување на вашата желба да го подновите вашиот дом или канцеларија со мебел од овој познат светски бренд!

IKEA е еден од гигантите во производство и продажба на мебел. Во текот на изминатите децении ги освои потрошувачките срца ширум светот со пристапните цени и минималистички шведски дизајн. Основана е 1943 година во Шведска од страна на Ингвар Кампрад. Тој уште на 17-годишна возраст започнал со продажба на чкорчиња, пенкала и ситен мебел. Во тие воени и сиромашни години, ја основа својата компанија за мебел, и ѝ го дава името IKEA (акроним од неговите иницијали, и почетните букви на градот каде што е роден и фармата каде што пораснал). Првите испораки на ситен мебел ги вршел со својот велосипед, а потоа со камион за испорака на млеко. Останатото, како што велат, е историја.

Денес 91-годишниот Ингвар Кампрад е еден од најбогатите луѓе во светот. Иако располага со имот од 23 милијарди долари, тој е неверојатно скромен. Се вози со економска класа во авионите, не се одвојува од својот автомобил “Волво 240”, а сите што добро го познаваат ќе ви потврдат дека има обичај и по неколку пати да ја искористи кесичката за чај или да ги земе мини пакувањата со сол и шеќер од ресторан. Еднаш не го примиле на гала вечера каде што требало да ја добие наградата “Бизнисмен на годината” затоа што на приемот дошол со автобус!

Во 1974 година Ингвар ја има напишано книгата “Тестамент на продавачот на мебел”, каде што ги изнесе своите принципи на работа кои му овозможија да се збогати. Еден од нив е т.н. демократски дизајн, кој подразбира 5 елементи: одржливост, ниска цена, форма, функционалност и квалитет.

Токму овие 5 елементи придонесоа за огромната популарност на IKEA која од година на година е сé поголема во светски рамки.

Image result for фотеља STRANDMON икеа

 

Денес, повеќе од 500 милиони купувачи пазаруваат во IKEA, која има повеќе од 300 стоковни куќи во 36 земји и 42 дистрибуциски центри во 18 земји. Стоковната куќа која ја има во Стокхолм зафаќа површина од 10 фудбалски терени.

Во понуда има околу 9500 парчиња мебел, а со стоката која ја доставува на годишно ниво би можеле да се наполнат 9000 олимписки базени до врвот.

Дали знаете дека секоја година се штампаат повеќе IKEA каталози отколку Библии? Неверојатно, но вистинито!

Интересно е да се знае како производите ги добиваат своите имиња. Имено, мебелот од ратан се крсти по имињата на шведските градови и села, креветите добиваат имиња на норвешките, а трпезариските маси и столови по фински топоними. Фотелјите секогаш имаат машки, а завесите женски имиња, детските играчки пак се именуваат според животни и птици…и сето тоа затоа што Ингвар Кампрад боледувал од дислексија, па му било полесно производите да ги запомни по име, отколку по броеви на артикли.

А сега, бидејќи знаеме дека нестрпливо ја очекувате нашата понуда, повелете линкот каде што можете да ги видите IKEA производите кои желно ве очекуваат!

Столици и трезариски маси, фотелји, шкафчиња, полици за книги, работни маси, ТВ комоди, фиокари…се потрудивме да избереме производи кои се есенцијални за секој дом, а  воедно нема да го оптеретат вашиот буџет.

Сега повеќе не морате да одите специјално до Солун или Софија во потрага по омиленото парче мебел. Нема повеќе гужви, чекање на граници, хаос додека го барате посакуваното столче или масичка, а тоа можеби веќе се продало. Не заборавајте, со Kupi na Popust штедите време, нерви и многу пари, а штом се работи за IKEA, задоволството е двојно, затоа што добивате врвен скандинавски мебел по најниска можна цена!

Сé што треба да сторите е да го изберете посакуваниот IKEA производ, да го уплатите и потоа да почекате да ви стигне. Производите ги нарачуваме секој петок и ги добиваме наредниот петок.

Значи, за само 2 до 3 недели го добивате долго посакуваното парче IKEA мебел. Без никакви грижи, трошоци и турканици, имате можност да го добиете производот директно на врата. Фантастично, нели? 🙂

Драги наши, разубавете го ентериерот со мебелот на IKEA! Нека вашиот дом или канцеларија заблеска со скандинавски сјај. Уживајте во врвната IKEA елеганција и квалитет со помош на Kupi na Popust! И секако, следете нé за нови фантастични понуди и изненадувања. До читање!

 

Од стари фотографии до уникатни персонализирани производи

Сите ние посакуваме да ги овековечиме најубавите спомени и да ги сочуваме од забот на времето. Токму затоа голем дел од нас поседуваат албуми со најомилените фотографии, на кои често одново и одново им се навраќаме. Оние постарите љубоморно ги чуваат традиционалните албуми, а помладите генерации пак создаваат свои дигитални албуми – вистински одраз на ерата на интернетот.

 

Дали имате некоја омилена слика од детството? Или можеби со саканите членови на семејството или пријателите? Прекрасна фотографија со вашето милениче, децата или со саканата личност? Секако, убаво е кога сите тие слики можете да ги гледате на вашиот компјутер или во традиционалниот вкоричен албум, но овојпат Купи на Попуст ви предлага да им подарите нов живот на вашите незаборавни спомени!

 

Како да го сторите тоа?

Прво, фото студиото “Бимбо” ви нуди можност да ги овековечите сите најдраги моменти, како на пример, вашата роденденска забава, свадба или крштевка на вашето најмило. Сите оние кои се вљубеници во фотографијата и сакаат да ги научат тајните на професионалните фотографи кај нив можат да се запишат и на супер поволен курс по фотографија. 🙂

 

Потоа, со нашите фотографски зделки имате можност вашата фотографија да се зголеми, да се обработи во А3 или А4 формат, да се испечати и да се пластифицира. Да, така  можете да ја врамите омилената слика и да имате вистинско фотографско ремек дело во вашиот дом или канцеларија. Тоа ќе ви го овозможат книжарата “Тоја” во населба Железара и “BEST PLUS” спроти Католичка црква.

 

Ако ви се потребни фотографии во различни димензии, не грижете се, затоа што “Профото Здравко“, фото студиото „ДИЧО“ и студио “Бимбо” се подготвени да ви излезат во пресрет!  Кај нив имате можност да добиете фотографии во различни димензии. На располагање ви се пакети од 3, 5 или 10 фотографии (од најмали до најголеми).

 

 

Oние пак кои носталгично чуваат видео лента од свадбата или некој омилен филм од деството на VHS касета или пак имаат нешто снимено на mini DV, сега имаат можност сето тоа да го префрлат на DVD, по неверојатна цена од само 90 денари од час!

 

Сите овие зделки можете да ги најдете на овој линк. Ваше е само да ја изберете посакуваната зделка и да ја купите! Брзо, лесно и многу едноставно, нели?

 

Но, ако помисливте дека тоа е сé, почекајте малку, има уште! Инспирирани од сите овие фотографски понуди, а и бидејќи во есен стануваме малку носталгични (признаваме), решивме да одиме до крај и да им приредиме максимално задоволство на сите оние кои посакуваат нешто ново, уникатно и персонализирано. 😉

 

Во прашање се фантастични зделки со кои можете да добиете низа персонализирани производи. Да, секоја ваша фотографија, дизајн, текст или апликација може да добие сосема нов живот во вид на персонализирана чаша, кутивчиња за подарок, магнети, маичка или нотес! Не прошуштајте ги сите овие зделки во “Anfil Group”. Исто така, ова ви е незаборавна можност да им подарите на вашите најмили подарок од срце, со што ќе покажете дека вашите најубавите спомени никогаш не бледнеат!

 

 

“BEST PLUS” спроти Католичка црква веќе ги спомнавме, со можноста кај нив да си направите А4 пластифицирана фотографија, која можете да ја урамите или да ви служи како постер. Но, кај нив имате прилика да си направите и персонализирана чаша со дизајн, фотографија или текст по ваш избор. Супер поволна комбо зделка, верувајте!

 

И за крај, тимот на “Лука Графикс” во населба Мичурин може да ви изработи персонализирана сложувалка од вашата омилена фотографија, како и персонализирана чаша или касичка за пари. За сите компјутерџии, тука е персонализиран маус пад, а за спортистите и рекреативците следи персонализиран термос за вода и освежителни пијалоци. Оние пак кои сакаат единствен декор во домот или канцеларијата, можат да се определат за персонализиран фото камен – камен со вашата омилена фотографија на него!

 

Сите овие персонализирани производи желно ве очекуваат на следниот линк. 

 

Затоа, не чекајте повеќе, грабнете ги старите албуми кои лежат скриени во некое ќоше, пронајдете ги вашите најомилени слики и брз клик на линковите со купони! Подарете си себеси или на вашите сакани дел од најубавите заеднички мигови.

 

И запомнете, не секојпат идеалните подароци се оние најскапите. Најубавите подароци се оние подарени од срце! ❤️