Tag : %d0%bf%d0%be%d0%bf%d1%83%d1%81%d1%82

post image

Производи од IKEA директно до Вашиот дом!

Појаснување:

На www.ikea.bg може да ги погледнете актуелните производи.
 Потребно е да ни го испратите на e-mail admin@kupinapopust.mk кодот од производот (види пример слика подоле) , а ние за истиот ќе ви одговориме колку чини. По нарачката производот го подигате веднаш од нашите канцеларии доколку го имаме на залиха или потребно е да причекате 2-3 недели.
• kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите од ИКЕА. Повеќе детали за актуелните производи ќе најдете на следниот линк – Kupinapopust – Ikea

Достава:
Производите се подигнуваат од нашите канцеларии лоцирани на ул. Никола Вапцаров бр. 3/1, нас. Центар, Скопје ( веднаш наспроти АМСМ испитниот центар )
Доколку не сте во можност да го подигнете производот од нашите канцеларии, пишете ни на admin@kupinapopust.mk Ваше име и презиме, е-маил адреса со кој е купен ваучерот, точна адреса каде сакате да го доставиме производот и телефон за контакт.
• Доставата за Скопје за пратки до 1кг чини само 99 ден.
За другите градови до 1кг – 130 ден.
Пратките пристигаат за 1 до 2 дена за Скопје и 2 до 3 дена за низ републиката.
Напомена: За достава низ цела република за приградски населби, индустриски зони и села со оддалеченост до 5 км од регионален пат со пристапен пат за достава – + 50 ден од цената за достава.
За доставата се грижи нашиот партнер Eкспрес Пошта кои навремено и сигурно ќе ја достави Вашата нарачка.

Нешто повеќе за IKEA

Доколку редовно нé следите, знаете дека сме постојано посветени на тоа да ве израдуваме со сé поголеми попусти и одлични понуди. Сметаме дека со можноста да купувате од дома производи од брендот ИКЕА значително допринесуваме во остварување на вашата желба да го подновите вашиот дом или канцеларија со мебел од овој познат светски бренд!

IKEA е еден од гигантите во производство и продажба на мебел. Во текот на изминатите децении ги освои потрошувачките срца ширум светот со пристапните цени и минималистички шведски дизајн. Основана е 1943 година во Шведска од страна на Ингвар Кампрад. Тој уште на 17-годишна возраст започнал со продажба на чкорчиња, пенкала и ситен мебел. Во тие воени и сиромашни години, ја основа својата компанија за мебел, и ѝ го дава името IKEA (акроним од неговите иницијали, и почетните букви на градот каде што е роден и фармата каде што пораснал). Првите испораки на ситен мебел ги вршел со својот велосипед, а потоа со камион за испорака на млеко. Останатото, како што велат, е историја.

Денес 91-годишниот Ингвар Кампрад е еден од најбогатите луѓе во светот. Иако располага со имот од 23 милијарди долари, тој е неверојатно скромен. Се вози со економска класа во авионите, не се одвојува од својот автомобил “Волво 240”, а сите што добро го познаваат ќе ви потврдат дека има обичај и по неколку пати да ја искористи кесичката за чај или да ги земе мини пакувањата со сол и шеќер од ресторан. Еднаш не го примиле на гала вечера каде што требало да ја добие наградата “Бизнисмен на годината” затоа што на приемот дошол со автобус!

Во 1974 година Ингвар ја има напишано книгата “Тестамент на продавачот на мебел”, каде што ги изнесе своите принципи на работа кои му овозможија да се збогати. Еден од нив е т.н. демократски дизајн, кој подразбира 5 елементи: одржливост, ниска цена, форма, функционалност и квалитет.

Токму овие 5 елементи придонесоа за огромната популарност на IKEA која од година на година е сé поголема во светски рамки.

Image result for фотеља STRANDMON икеа

 

Денес, повеќе од 500 милиони купувачи пазаруваат во IKEA, која има повеќе од 300 стоковни куќи во 36 земји и 42 дистрибуциски центри во 18 земји. Стоковната куќа која ја има во Стокхолм зафаќа површина од 10 фудбалски терени.

Во понуда има околу 9500 парчиња мебел, а со стоката која ја доставува на годишно ниво би можеле да се наполнат 9000 олимписки базени до врвот.

Дали знаете дека секоја година се штампаат повеќе IKEA каталози отколку Библии? Неверојатно, но вистинито!

Интересно е да се знае како производите ги добиваат своите имиња. Имено, мебелот од ратан се крсти по имињата на шведските градови и села, креветите добиваат имиња на норвешките, а трпезариските маси и столови по фински топоними. Фотелјите секогаш имаат машки, а завесите женски имиња, детските играчки пак се именуваат според животни и птици…и сето тоа затоа што Ингвар Кампрад боледувал од дислексија, па му било полесно производите да ги запомни по име, отколку по броеви на артикли.

А сега, бидејќи знаеме дека нестрпливо ја очекувате нашата понуда, повелете линкот каде што можете да ги видите IKEA производите кои желно ве очекуваат!

Столици и трезариски маси, фотелји, шкафчиња, полици за книги, работни маси, ТВ комоди, фиокари…се потрудивме да избереме производи кои се есенцијални за секој дом, а  воедно нема да го оптеретат вашиот буџет.

Сега повеќе не морате да одите специјално до Солун или Софија во потрага по омиленото парче мебел. Нема повеќе гужви, чекање на граници, хаос додека го барате посакуваното столче или масичка, а тоа можеби веќе се продало. Не заборавајте, со Kupi na Popust штедите време, нерви и многу пари, а штом се работи за IKEA, задоволството е двојно, затоа што добивате врвен скандинавски мебел по најниска можна цена!

Сé што треба да сторите е да го изберете посакуваниот IKEA производ, да го уплатите и потоа да почекате да ви стигне. Производите ги нарачуваме секој петок и ги добиваме наредниот петок.

Значи, за само 2 до 3 недели го добивате долго посакуваното парче IKEA мебел. Без никакви грижи, трошоци и турканици, имате можност да го добиете производот директно на врата. Фантастично, нели? 🙂

Драги наши, разубавете го ентериерот со мебелот на IKEA! Нека вашиот дом или канцеларија заблеска со скандинавски сјај. Уживајте во врвната IKEA елеганција и квалитет со помош на Kupi na Popust! И секако, следете нé за нови фантастични понуди и изненадувања. До читање!

 

post image

Nutri Mix блендери по супер промотивни цени!

Nutri mix блендери по супер промотивни цени! – Линк од понудите – Nutri Mix

Сте се запрашале ли како максимално да ги искористите сите хранливи состојки и да подготвите вкусен оброк кој ќе ви даде енергија за претстојниот ден? Nutri Pro Mix блендерот може да ви помогне да се храните здраво и секојпат свежо, така што ќе подготвите низа вкусни десерти, сокови, шејкови, смутиња, но и разни лесни оброци кои ќе направат чуда за вашата вита линија и ќе ви помогнат да имате одличен метаболизам.

Во продолжение ќе проследиме неколку причини зошто овој блендер веднаш треба да стане дел од вашата кујна.

 1. Соковник или блендер

Да, голем дел од нас имаат соковници кои ги користиме за цедење свежи сокови. Секој сопственик на соковник со право ќе запраша: “Што може да ми понуди овој блендер, што мојот соковник го нема?”.

Одговорот е мошне едноставен: Вашиот соковник единствено го цеди само сокот од овошјето или зеленчукот, а притоа ги отфрла влакната од него, како отпадна материја. Ова е голема грешка, затоа што токму во тие влакна се содржат низа хранливи материи и минерали, како калциум и железо. Влакната помагаат за регулирање на дигестивната функција на организмот, го стабилизираат нивото на шеќер во крвта и го намалуваат ризикот од разни хронични болести.

Наспроти соковникот, блендерот со своето сечило меле сé, па дури и влакната, како и семките од храната, кои се исто така многу здрави и хранливи. Едноставно, за него не постои отпад кој се фрла, затоа што може да испроцесира сé.

Со соковникот добивате половичен, а со блендерот целосен витамински оброк. Што е подобро? Веруваме дека веќе го знаете одговорот.

 

 1. Разновидни и хранливи оброци

Nutri Pro Mix блендерот може да ви помогне да направите низа вкусни пијалоци, смутиња, десерти, сладоледи и лесни оброци. Со блендерот нема да имате никаков проблем да ја запазите оптималната дневна количина на потребно овошје и зеленчук, како за повозрасните, така и за најмалите членови на вашето семејство. Имено, забележано е дека блендерот чудесно успева да ги натера дури и децата кои ги мразат овошјето и зеленчукот да ги засакаат неговите феноменални десерти, сосови, супи и сокови.

 

 1. Го подобрува имунитетот

Блендерот е вистински волшебник кога се работи за подобрување на вашиот имунитет. Откако ќе го набавите по навистина поволна цена, сé што ви преостанува е да купите што повеќе овошје и зеленчук и да му се препуштите на блендирањето. За кусо време ќе забележите дека сте во одлична здравствена форма.

 

 1. Економичен и лесен за одржување

Блендерот Nutri Pro Mix е практичен, економичен и сигурен за ракување. Достапен е за само 3990 денари, што е навистина скромна цена за апарат кој секојдневно е посветен на одржување на вашето одлично здравје и беспрекорен имунитет.

Исто така, блендерот мошне лесно се одржува во споредба со соковниците. Имено, го перете само садот/чашката во кој сте блендирале, без непотребни компликации или расклопување на разноразни делови.

 

 1. За вита става

Посакувате ли да можете да јадете колку сакате, без да се здебелите? Не е трик, блендерот може да ви го овозможи тоа!

Кога јадеме цврста храна, на нашиот дигестивем систем му треба повеќе време да ја процесира истата. Неретко маснотиите од храната кои не ни се потребни се претвораат во масни наслаги и така ни се зголемува телесната тежина.

Со помош на блендерот конзумираме потечна храна која организмот веднаш ја конвертира во хранлива вредност. Блендираната храна е ниско калорична и не е мрсна, па затоа можете да ја конзумирате колку сакате, без грижа дека ќе се здебелите. Затоа со полно право велиме дека блендер-диетата е најсовршената можна диета некогаш измислена! 🙂

 

Одличeн имунитет, вита линија, здраво семејство, вкусни и разновидни оброци – за да го добиете сето тоа, само кликнете на следниот линк, каде што ве очекува Nutri Pro Mix блендерот, неизбежен дел од секоја здрава кујна.

Нашата поширока понуда на блендери и разноразни други апарати за домаќинство можете да ја проследите тука. Ве очекува широк асортиман на кујнски и домашни апарати, без кои не може да се замисли ниеден современ дом.

А дотогаш…миксајте, сецкајте, матете и блендирајте со Nutri Pro Mix! Искористете ги максимално сите витамини и хранливи материи од природата и уживајте во вкусните оброци.

Black Friday со kupinapopust.mk

Драги наши, дали сте подготвени за најголемата шопинг манија во годината, наречена Black Friday? Овој петок (24.11.2017), бидете со нас, затоа што ви подготвуваме вистинско шопинг лудило – непобедливи понуди по најниски можни цени!

 

 

За само неколку дена ќе започне настанот кој е вистинска увертира за новогодишните празници. Имено, Black Friday е совршена можност да се почестите со некој убав производ кој одамна го посакувате или да купите одлични подароци за најсаканите, по најниски можни цени. Затоа овој ден секоја година станува сé попопуларен ширум светот. И ние полека, но сигурно се приклучуваме на светските трендови и токму затоа Купи на Попуст оваа година организира фантастичен Black Friday онлајн шопинг, само за вас!

Дали некогаш сте се запрашале од каде потекнува името Black Friday (Црн Петок)?

 

Уште од крајот на деветнаесеттиот и почетокот на дваесеттиот век, американските стоковни куќи имаа за цел да привлечат што повеќе купувачи во петок, последната недела во ноември – еден ден после празникот Ден на Благодарноста. За таа цел стоковните куќи како Macy’s и  Eaton’s спонзорираа одржување на дедомразовски паради  пред своите продавници, и како резулат на тоа голем број купувачи по парадата пазареа кај нив. Тоа е зачеток на т.н. божиќна и новогодишна шопинг треска.

 

Според првата теорија, во тоа време сметководителите профитот го бележеле со црна боја, а загубата со црвена. За време на Black Friday салдото на трговците преминувало од минус во профит, односно од црвена во црна боја, па се верува дека токму поради профитабилното црно сметководствено салдо овој ден го добил и името.

 

Според едно друго гледиште, “кумови” на Black Friday се полицајците и таксистите од Филаделфија, кои едноставно биле исфрустрирани поради преголемата сообраќајна гужва, смог и хаос кој го правеле купувачите, обидувајќи се да се пробијат низ закрчениот сообраќај за да купуваат.

 

 

Интересно е да се знае дека постоеле обиди да се смени името во Big Friday, но тоа не вродило со плод. Иако терминот за првпат почна да се користи од 60-тите, Black Friday дури од 80-тите години на минатиот век се одомаќини и стана дел од божиќното расположение на секое современо американско семејство.

 

Но, Black Friday не се ограничи само на САД. Манијата започна да се шири и во други земји, меѓу кои Велика Британија, Канада, Мексико, Бразил, Индија, Франција, Унгарија,  Романија, Шведска, Данска, Норвешка… Денес Black Friday зема замав низ речиси целиот свет, привлекува 135 милиони купувачи и е ден во кој трговците бележат најголем профит од целата година.

 

Карактеристично е тоа што купувачите со денови се подготвуваат за најголемиот шопинг ден во годината, а голем дел од нив кројат детални планови и стратегии како да купат што повеќе производи и подароци. Па така, некои дури и преспиваат цела вечер пред омилената продавница, за да можат да го фатат посакуваниот попуст веднаш наутро, штом ќе бидат отворени вратите на продавницата. Штом тоа се случи, неретко настануваат вистински стампеда од купувачи, од кои секој се бори да дојде до својот производ.

 

Сепак, од 2015 година е забележан еден нов тренд: огромен број на Black Friday купувачи преку интернет. Во 2015 дури е забележано дека имало поголем број онлајн Black Friday купувачи, отколку оние кои се туркаат по продавниците. Тоа и не е изненадувачки, затоа што е многу полесно и попрактично да купувате од топлината на вашиот дом, без гужви и стресови.

 

 

Сега доаѓаме до причините зошто и вие, драги наши, треба да го следите овој линк, кој одбројува до почетокот на најголемата онлајн Black Friday шопинг треска. Еве зошто никако не смеете да ја пропуштите оваа фантастична можност која ви ја нуди Купи на Попуст:

 

 • Разновидни производи и услуги по врвен квалитет и непобедливо ниски цени со ограничено времетраење (зделките се продаваат по принципот “прв дојден, прв услужен”)
 • Купувате од топлината на вашиот дом, без сообраќаен метеж, гужви и турканици
 • Купувањето е брзо,сигурно, лесно и едноставно, со само неколку клика
 • Штедите скапоцено време и многу, многу пари
 • Одлична можност да купите новогодишни подароци за саканите и семејството

 

Бидете паметни и мудри купувачи, подгответе ја вашата платежна картичка, увежбајте ги прстите за брзо кликнување (затоа што зделките навистина многу брзо знаат да се потрошат) и следете го горниот линк, каде што ве очекуваат врвни Black Friday зделки. Не пропуштајте ја единствената можност во годината да ги добиете омилените производи и услуги по најниски можни цени! Ве сака Купи на Попуст!  ❤️

 

Есенски шопинг во Софија

Доколку сакате да си го разубавите претстојниот викенд и да посетите балканска метропола која се одликува со богата историја, но и мошне прифатливи цени за наш стандард, ви предлагаме да ја посетите Софија! Главниот град на Бугарија датира уште од пред 7000 години и се смета за втор најстар град во Европа.

 

Сите оние кои посакувале да го посетат овој интересен и волшебен град, сега можат да го сторат тоа, затоа што Купи на Попуст заедно со туристичката агенција “Бисер Пром” во сабота 18.11 или недела 19.11.2017 ве водат на незаборавна шопинг тура низ Софија,  и тоа дури на три локации. Купонот ве очекува на следниов линк 😉

За само 690 денари за 2 лица добивате можност да го посетите најголемиот шопинг мол во Бугарија – Paradise Center, потоа Ikea Ring Mall и познатиот Decathlon!

 

Paradise Center e отворен во 2013 година и оттогаш неговата популарност постојано расте. Молот претставува уникатна синергија помеѓу урбаната средина, човекот и природата. Па така, иако е шопинг центар, поделен е на 4 целини: градина, кањон, тераса и булевар. Сите тие поседуваат зеленило, шеталишта со дрвореди, па дури и водопад! Добивате уникатно искуство на шопингување во зелена и природна околина. Молот навистина на еден шармантен начин ја отсликува Софија – динамичен, модерен, зелен спој на природата и урбанизмот.

 

Paradise Center поседува над 350 продавници со над 1000 брендови, на 80 000 метри квадратни. Сé што некојпат сте посакувале да купите, а не сте знаеле каде, ќе го најдете тука. Женска и машка мода, акцесоари, играчки, цвеќе, парфеми, долна облека, спортски брендови, чевли и чанти – овој мол има понешто за сечиј вкус и џеб.

 

 

Од бутиците, Inditex групацијата е застапена со Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Oysho, LPP – Reserved, Mohito, Cropp Town, House. Најголемата продавница на Балканот на Marks&Spencer е токму тука, како и H&M. Следат Dirk Bikkembergs, Original Marines, Folli Follie, Collective, Who’s Who, Sadro Ferrone и разни други брендови. Најлуксузните се застапени со Tommy Hilfiger, Escada, Versace Collection, Cesare Paciotti, BCBGMAXAZRIA, Masons, Wolford, Morrigan, Bebe и други. Молот ги отвора портите за посетителите рано наутро од 6:30, а работи до 2 часот по полноќ.

 

Тука можете да ја проследите пребогатата понуда на Paradise Center, како и да си го пронајдете омиленото парче облека или акцесоар кој веќе долго посакувате да го купите.

 

Доколку сакате да го посетите само Paradise Center, ќе може намира во него да шопингувате до времето предвидено за заминување (16:30 часот), а ако пак сакате да искусите сé, одиме до  Ikea Ring Mall!

 

Напознатиот шведски гигант за мебел, по принципот “направи сам” отвори свои продавници во Бугарија (Варна, Бургас и Софија) од кои најпозната е токму онаа во бугарската метропола. Ikea се одликува со скандинавски квалитет и мошне пристапни цени, па затоа не пропуштајте ја можноста за симболична сума да ги го разубавите домот со некоја од нивните промотивни понуди! Проследете го бугарскиот вебсајт на Ikea, каде ќе најдете буквално сé за вашиот дом, од игла до локомотива.

 

Воедно, ви предлагаме да ги искористите неодоливите промо понуди на Ikea. Само погледнете го следниов леток, кој важи до 29.10.2017. Со овие лампи и светилки ќе внесете светлина и топлина во секое катчe од домот. Во другиот промо леток, кој истекува на 31.10.2017, имате фантастични мали масички, како и библиотека и шкафчиња по промотивни цени. Модерен шведски минимализам кој ќе внесе стил и топлина во сечиј дом – тоа го може само Ikea!

 

 

Велат дека обично најубавото останува за крај, а во овој случај најмногу ќе ги израдуваме сите спортисти и рекреативци, за кои подготвивме шопинг во Decathlon. Овој интернационален спортски бренд започна со својата работа во Франција во 1976 година и се прошири како молња низ целиот свет. Денес има повеќе од 1100 продавници низ целиот свет, а компанијата вработува повеќе од 78 000 вработени.

 

Decathlon има низа свои брендови, од кои секој бренд е поврзан со одредена спортска гранка. Атлетика, тимски спортови, планинарење, пливање, јога, велосипедизам, јавање коњи, голф, трчање, стрелаштво, фитнес, лов и риболов, планинарење, кампување, водени спортови, скијање и зимски спортови – ова се најпознатите спортски гранки, за кои Decathlon може да ве опреми од глава до петици, почнувајќи од облека и обувки па сé до неопходна опрема и спортски ацесоари! Овде можете да видите што сé имаат во нивната разновидна понуда. Исто така, моментално е “на сила” трајно намаление на над 1000 продукти, а дел од таа понуда ве чека на овој линк. Decathlon навистина успева во својата мисија – да го направи спортот и спортската опрема достапни за секој маж, жена и дете.

 

Значи, ако сте страстен љубител на шопингот или спортот, или пак сакате да го разубавите домашниот ентериер со интересно парче скандинавски мебел, оваа сабота нека токму Софија биде вашата патувачка дестинација. Уживајте во шопингувањето и разубавете си го викендот, затоа што ВИЕ тоа го заслужувате! 🙂

Откријте ги туристичките бисери на Македонија

Убавото време сé уште одлично нé служи, па затоа на прагот на овој викенд сакаме да ве израдуваме со одлични попусти за патувања. Но овојпат не се решивме за некои од странските дестинации, туку за најубавите македонски туристички и излетнички места.

 

Доколку сте посакувале подетално да ги запознаете македонските природни убавини, но и да се разгалите во комфорен и пријатен смештај кој во ништо не заостанува зад светските угостителски критериуми, веруваме дека ќе ви се допаднат попустите кои ви ги нудиме во прилог. Ова е уникатна можност од прва рака да ги искусите македонските природни убавини и најпопуларни туристички дестинации, кои стануваат сé попопуларни и кај странските туристи.

 

Започнуваме со најпознатиот македонски туристички бисер – Охрид! Најстарото езеро во Европа и градот со дури 365 цркви (по една за секој ден во годината) никого не оставаат рамнодушен. Токму затоа во “Балканскиот Ерусалим” секоја година доаѓаат сé повеќе и повеќе странски туристи Дали знаете дека старото име на Охрид е Лихнида, што во превод значи “градот на светлината”? Затоа дозволете му на овој блескав град да ве освои! Денес Охрид ја носи и престижната титула – дел од светското наследство на УНЕСКО. За вашиот престој во оваа најпопуларна македонска дестинација за вас ги издвоивме aпартмани “Охридика“, потоа де лукс апартманите “Јован”, вилата “TOMIĆ“, вилата “Stefano” како и апартманите “Донески”. Оние пак кои преферираат хотелско сместување, можат да се определат за хотелските комплекси “Маива” и “Климетица 2” со 4 ѕвезди, во туристичката населба св. Стефан, во близина на Охрид. Истите се опкружени со борова шума и се на само педесетина метри од езерската шир. Луксузно сместување и прекрасен природен амбиент, има ли нешто поубаво од тоа? Секако дека не!

 

Како Струга нема друга! Родното место на браќата Миладиновци, и домаќин на меѓународно познатите Струшките Вечери на Поезијата,  Струга е град со богато културно и историско минато. Цивилизацијата во Струга потекнува уште од неолитско време, а старото име на градот – Енхалон, верувале или не, означувало “јагула”! Ова шармантно градче го освојува секој посетител, а старите Стружани за тоа знаат да кажат: “Кога ќе пукне туристичката сезона, Струга наеднаш се изменува, небаре низ чаршијата пројурил Св. Ѓорѓија на бел коњ и со копје им ја пуштил застојаната крв, и сè се разживеало!”. Почувствувајте ги и вие струшките убавини во суперлуксузниот хотел “Изгрев” со 5 ѕвездички. Светско, а наше!

 

Најмалиот македонски езерско туристички бисер е Дојран, но имајте на ум дека некогаш токму најубавите нешта доаѓаат во мали пакувања 😉  Само проследете ја нашата понуда за прекрасните апартмани “Bella Villa” во Нов Дојран и ви гарантираме дека отсега натаму ова ќе биде вашата омилена дестинација за одмор и полнење на батериите. Врвно уживање во чист воздух, превкусна риба и суперлуксузен смештај!

 

Македонија не ги привлекува туристите само со своите езерски широчини. Напротив. Имаме итекако со што да се гордееме кога станува збор и за планинските градови и туристички центри, кои се вистински оази на чист воздух и прекрасна, недопрена природа.

 

Револуционерното Крушево со својата надморска височина од 1350 метри се смета за највисоко градче на Балканскиот полуостров. Градот без кој не би ги имале Илинденското востание и Крушевската Република се одликува со исклучителен уникатен шарм и едноставност. Крушевската староградска архитектура, уметноста на Никола Мартиноски и фасцинантните резби и копаничарството се нешто што засекогаш ќе го паметите. Посетете го родниот град на Тоше Проески и откријте ги волшебствата на Крушево! Крушевските домаќини ве очекуваат во апартманите “Бубамара“, апартманите “Никола”, како и вила “Софија”.

 

Уште еден незаборавен планински бисер е Берово, градче со најчист воздух во цела Македонија, па и пошироко. Дом на голем број македонски револуционери, Берово е опкружено со изобилие од букови, борови и дабови шуми. Целата таа убавина се надополнува со прекрасното Беровско Езеро, вистинско место за хармонија и релаксација. Ако го посетите Берово, никако не заборавајте да ги пробате највкусниот беровски компир и сирење, гастрономската гордост на градот! Беровчани срдечно ќе ве пречекаат во апармани “Хестиа”, вила “Клепало” или пак во хотелот “Манастир“.

 

Оние кои сакаат да се одморат во ултралуксузен хотелски комплекс во планина, да уживаат и во шума и во езеро истовремено, ќе бидат одушевени од хотел “Радика”, лоциран во националниот парк Маврово. Хотелот е еден од најлуксузните во Македонија, располага со врвен спа центар и современи, удобни и елегантни соби. Доколку сакате да избегате од градската врева и стрес, ова е вистинското место за вас!

 

 

За оние кои бараат гастрономски етно шмек, ги препорачуваме етно село “Тимчевски“, во село Младо Нагоричане, Кумановско и ресторан вилата “Осоговска Куќа” на Пониква. Кај нив добивате не само врвен смештај, туку и можност да вкусите низа специјалитети на локалната кујна, како на пример зелник под вршник, селско месо, домашен колбас и пинџур, специјалитети на скара, домашно приготвени чорби, риба и низа други оброци во фурна, како во дамнешните времиња.

 

Но, ако помисливте дека сите овие понуди се направени само за Скопјани, се излажавте.  Имено, сите оние кои се од внатрешноста на нашата убава Македонија, а сакаат да го посетат главниот град и да уживаат во него, тоа можат да го сторат така што ќе изберат сместување во апартманите “Ања” или во хостелот “Station Guest House”, во самиот центар на градот. Почувствувајте ја динамиката на македонската метропола и откријте зошто секој одново и одново му се враќа на Скопје! До читање!

Kupinapopust кошничка

Дали се сеќавате дека минатата недела ви ветивме едно изненадување, со што значително ќе ви се олесни купувањето на нашите понуди? Сега конечно можеме и да ви го претставиме она на што вредно и посветено работевме изминатиов период – Купи на Попуст кошничката! 🙂

 

Нашите среќни и задоволни корисници ни се секогаш на прво место, па затоа решивме да направиме нешто со што ќе ви овозможиме уште побрзо и полесно купување, со само еден клик.

 

Отсега нема повеќе конфузно пребарување од типот: “Чекај, мислам дека видов супер понуда прееска, каде ли ја изгубив…”. Ниту пак мора да помните или отворате неколку омилени зделки во разни прозорчиња, па да ги купувате една по една. Од денес па натаму секоја посакувана зделка можете да си ја ставите во кошничката, а штом истата ќе ја наполните, со само еден клик ќе ги добиете сите посакувани производи и услуги!

 

Еве како да купувате со нашата кошничка во 4 едноставни чекори:

 

 • Најпрвин логирајте се или регистрирајте се како нов корисник на следниот линк. Регистрацијата и/или логирањето се клучни за да можете да добиете kupinapopust поени и за да ги искористите истите за добивање на попусти или гратис производи и услуги. За тоа зборувавме во претходниот пост. 

 

 

 • По логирањето, ја бирате зделката која сакате да ја купите. Лево, веднаш под зеленото копче за купување, имате три помали копчиња.

 

Портокаловото копче служи да ја купите зделката како подарок.

 

Второто копче, веднаш до него (ѕвездичката), служи за да ја сочувате зделката која ви фатила око. Кога ќе ја најдете, само кликнувате на него, со што понудата ја додавате во Омилени, и иконката ѕвездичка во горниот десен агол од сајтот ќе светне. Тоа значи дека сте додале омилена зделка на која можете да ѝ се навратите кога сакате, штом ќе кликнете на иконката ѕвездичка горе десно. Ако сакате да ја отстраните зделката од Омилени, само кликнете на копчето Х, во горниот десен агол на зделката, и таа ќе исчезне.

 

Третото копче е токму кошничката! Ако стиснете на него, зделката автоматски оди во вашата Купи на Попуст кошничка. Сите зделки од вашата кошничка можете да ги видите во горниот десен агол на сајтот. Тоа е иконата со кошничка, веднаш до линкот за нашиот блог.

 

 

 • Потоа можете да продолжите со избор на интересни зделки. Сé што сакате додавате во кошничката со клик на претходноспомнатото копче. Откако го направивте вашиот избор, кликате на иконата за кошничка во горниот десен агол на сајтот и тука можете да ги видите сите зделки кои моментално ги има во неа.

Доколку евентуално сте се премислиле и повеќе не сакате да купите некоја зделка, едноставно кликнувате на копчето Х, во горниот десен агол на зделката, и таа ќе биде отстранета од кошничката.

 

 • Ако сé е во ред, кликнувате на зеленото копче најдолу на кое пишува: “Продолжи кон плаќање”. Од вашата платежна картичка ќе биде наплатена сумата (збирот) од сите зделки кои сте ги избрале. Значи со еден клик плаќате за сите посакувани производи и услуги.

 

 

Не заборавајте дека плаќањето со платежната картичка е најбрзиот и наједноставен начин да го добиете посакуваниот попуст! Вашите податоци се 100% безбедни, затоа што при плаќањето вашата картичка поминува низ сигурносна верификација, а ние во ниеден случај немаме пристап до бројот на картичката или вашите лични податоци.

 

По купувањето, соодветните купони за зделките ги добивате на вашата е-мејл адреса, исто како и досега. Брзо, лесно и едноставно купување на повеќе производи и услуги – со само еден единствен клик.

 

Сега можете да ги проследите сите наши понуди тука и да си ги изберете омилените без грижа дека нешто сте пропуштиле. Купи на Попуст кошничката е тука за да ви го олесни купувањето и да го направи истото супер лесно.

 

Драги наши корисници, ви посакуваме пријатно и безгрижно купување со нашата  кошничка! Купувајте, штедете и уживајте со зделките на Купи на Попуст! 🙂

Со “kupinapopust” поени до дополнителен попуст или целосно бесплатен ваучер

Драги наши, ни дојде и овој викенд, а ние решивме да ви приредиме едно убаво изненадување. Дали знаете дека колку повеќе купувате од нашите зделки, толку повеќе штедите? Или дека можете да добиете низа услуги и/или производи целосно бесплатно? 🙂

 

Како е тоа можно, се прашувате? Постои ли некоја скриена финта? Останете со нас до крај на текстов и ќе ви ја откриеме тајната како да дојдете до уште поголеми попусти на веќе постоечките понуди, но и како можете да добиете гратис услуги и производи!

 

За да купувате кај нас, најпрвин треба да се логирате или да се регистрирате како нов корисник на следниот линк. 

 

Потоа одите на нашата почетна страница и ја бирате посакуваната зделка. На пример, ја бираме зделкава за Банско. 

 

Ќе забележите дека веднаш над зеленото копче за купување одлево, пишува: “Со купување на овој ваучер добивате 18 “kupinapopust” поени.”   

 

Токму таа реченица е клуч за да добиете уште поголем попуст на постоечките зделки, па дури и некои производи целосно бесплатно!

 

Имено, секој ваш поен се смета како еден денар. Поените се собираат на вашата сметка при секое купување. Кај речиси секоја зделка над зеленото копче за купување пишува колку поени добивате при секое купување.

 

 

Како да дојдете до што поголем број поени, кои потоа можете да ги искористите за некоја омилена зделка? Постојат 3 начини на кои можете да добиете “kupinapopust” поени:

 

1. Со купување на што поголем број зделки. Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите и толку повеќе поени добивате!

 

 2. Ако го внесете датумот на вашиот следен роденден во вашиот кориснички профил, ние ќе ви подариме 50 роденденски “kupinapopust” поени на тој ден. Односно, на вашата сметка ќе добиете роденденски бонус од 50 денари кои можете да ги искористите да се почестите. ?

 

3. Одушевени сте од тоа колку добра зделка купивте кај нас? Споделете ја радоста со светот и со тимот на Купи на Попуст! Сликајте се при искористување на понудата и испратете ни ја сликата заедно со напомена за која зделка се работи, на следниов e-mail: contact@kupinapopust.mk. Сликата ќе биде објавена на нашиот ѕид, а вие брзо и лесно ќе добиете 50 “kupinapopust” поени на вашата сметка.

 

Бидејќи сме секојдневно посветени на нашите корисници, на сликите сакаме да ве видиме токму ВАС супер насмеани и задоволни од секоја фантастична зделка! 🙂 Затоа, на пример, слика на која фигурира само производот или зделката која ја нудиме (пр. Превкусна пица или панорамски поглед на Банско), а вас никаде ве нема на неа, нема да биде земена во предвид. Мобилните во раце и стартувајте со сликање и одлични селфија. Поените ве очекуваат!

 

Она што мора да го знаете е дека собраните поени ви важат два месеци од денот кога сте ги освоиле и ако не ги искористите во тој рок, ќе ви пропаднат. Не дозволувајте тоа да ви се случи. Реагирајте навреме! Логирајте се на сајтот и употребете ги за некоја од актуелните понуди. Доколку сте собрале пристојна сума, можете да добиете и целосно гратис производ! 😉

 

 

Исто така, поените “kupinapopust” можете да ги искористите само кога се работи за понуди од 150 денари или повеќе. Ако вредноста на зделката е помала од 150 денари, ќе треба да купите два ваучери.

 

Добиените поени можете да ги користите исклучиво за понудите на “Купи на Попуст” и не може да бидат заменети за пари. Веруваме дека ова нема да ви биде проблем, бидејќи добро знаете дека имаме широк асортиман на зделки, во кои секој може да пронајде нешто адекватно за себеси или најблиските.

 

Разубавете си ги претстојниве денови од викендот со нашите зделки! Собирајте ги вредните “kupinapopust” поени и споделете ја вашата радост со нас преку фантастични слики, а ние наредната недела ќе ве изненадиме со уште една новост, за ваше порелаксирано и безгрижно купување. Stay tuned & enjoy the weekend! Ве сака тимот на Купи на Попуст!  ❤️

Од стари фотографии до уникатни персонализирани производи

Сите ние посакуваме да ги овековечиме најубавите спомени и да ги сочуваме од забот на времето. Токму затоа голем дел од нас поседуваат албуми со најомилените фотографии, на кои често одново и одново им се навраќаме. Оние постарите љубоморно ги чуваат традиционалните албуми, а помладите генерации пак создаваат свои дигитални албуми – вистински одраз на ерата на интернетот.

 

Дали имате некоја омилена слика од детството? Или можеби со саканите членови на семејството или пријателите? Прекрасна фотографија со вашето милениче, децата или со саканата личност? Секако, убаво е кога сите тие слики можете да ги гледате на вашиот компјутер или во традиционалниот вкоричен албум, но овојпат Купи на Попуст ви предлага да им подарите нов живот на вашите незаборавни спомени!

 

Како да го сторите тоа?

Прво, фото студиото “Бимбо” ви нуди можност да ги овековечите сите најдраги моменти, како на пример, вашата роденденска забава, свадба или крштевка на вашето најмило. Сите оние кои се вљубеници во фотографијата и сакаат да ги научат тајните на професионалните фотографи кај нив можат да се запишат и на супер поволен курс по фотографија. 🙂

 

Потоа, со нашите фотографски зделки имате можност вашата фотографија да се зголеми, да се обработи во А3 или А4 формат, да се испечати и да се пластифицира. Да, така  можете да ја врамите омилената слика и да имате вистинско фотографско ремек дело во вашиот дом или канцеларија. Тоа ќе ви го овозможат книжарата “Тоја” во населба Железара и “BEST PLUS” спроти Католичка црква.

 

Ако ви се потребни фотографии во различни димензии, не грижете се, затоа што “Профото Здравко“, фото студиото „ДИЧО“ и студио “Бимбо” се подготвени да ви излезат во пресрет!  Кај нив имате можност да добиете фотографии во различни димензии. На располагање ви се пакети од 3, 5 или 10 фотографии (од најмали до најголеми).

 

 

Oние пак кои носталгично чуваат видео лента од свадбата или некој омилен филм од деството на VHS касета или пак имаат нешто снимено на mini DV, сега имаат можност сето тоа да го префрлат на DVD, по неверојатна цена од само 90 денари од час!

 

Сите овие зделки можете да ги најдете на овој линк. Ваше е само да ја изберете посакуваната зделка и да ја купите! Брзо, лесно и многу едноставно, нели?

 

Но, ако помисливте дека тоа е сé, почекајте малку, има уште! Инспирирани од сите овие фотографски понуди, а и бидејќи во есен стануваме малку носталгични (признаваме), решивме да одиме до крај и да им приредиме максимално задоволство на сите оние кои посакуваат нешто ново, уникатно и персонализирано. 😉

 

Во прашање се фантастични зделки со кои можете да добиете низа персонализирани производи. Да, секоја ваша фотографија, дизајн, текст или апликација може да добие сосема нов живот во вид на персонализирана чаша, кутивчиња за подарок, магнети, маичка или нотес! Не прошуштајте ги сите овие зделки во “Anfil Group”. Исто така, ова ви е незаборавна можност да им подарите на вашите најмили подарок од срце, со што ќе покажете дека вашите најубавите спомени никогаш не бледнеат!

 

 

“BEST PLUS” спроти Католичка црква веќе ги спомнавме, со можноста кај нив да си направите А4 пластифицирана фотографија, која можете да ја урамите или да ви служи како постер. Но, кај нив имате прилика да си направите и персонализирана чаша со дизајн, фотографија или текст по ваш избор. Супер поволна комбо зделка, верувајте!

 

И за крај, тимот на “Лука Графикс” во населба Мичурин може да ви изработи персонализирана сложувалка од вашата омилена фотографија, како и персонализирана чаша или касичка за пари. За сите компјутерџии, тука е персонализиран маус пад, а за спортистите и рекреативците следи персонализиран термос за вода и освежителни пијалоци. Оние пак кои сакаат единствен декор во домот или канцеларијата, можат да се определат за персонализиран фото камен – камен со вашата омилена фотографија на него!

 

Сите овие персонализирани производи желно ве очекуваат на следниот линк. 

 

Затоа, не чекајте повеќе, грабнете ги старите албуми кои лежат скриени во некое ќоше, пронајдете ги вашите најомилени слики и брз клик на линковите со купони! Подарете си себеси или на вашите сакани дел од најубавите заеднички мигови.

 

И запомнете, не секојпат идеалните подароци се оние најскапите. Најубавите подароци се оние подарени од срце! ❤️

Ехо на дојки во ПЗУ “Асклепиос”

Здравјето е најскапоценото нешто што го поседуваме. За жал, многумина од нас го земаме истото здраво за готово и најчесто реагираме предоцна – кога ќе се разболиме. Превентивната грижа и прегледи се особено важни во денешното време во кое се соочуваме со загаден воздух, нездрава храна и вода и многу, многу стрес. Токму затоа канцерогените заболувања земаат сé поголем замав.

 

Притоа, еден од најопасните, најскриените и најчестите тумори е токму канцерот на дојка, и е малигно заболување кое предизвикува најголема стапка на смртност кај жените. Истиот во почетните стадиуми нема никакви симптоми, а најчесто се открива преку рутински преглед – сосема случајно. Затоа се од суштинска важност редовните прегледи (ехо и мамографија) и самопрегледи преку допир, кои секоја жена може да ги направи. Ако се открие тумор во најраниот стадиум, стапката на излекување изнесува 95%.

 

Ракот на дојка за жал не бира години. Пред дваесетина години најмногу заболувале жените над 50 или 60 годишна возраст. Денес има сé поголем број на припаднички на понежниот пол кои заболуваат на 30 или 40 години. Во тие години канцерогените промени се одвиваат особено рапидно и со поголем интензитет отколку кај повозрасните жени, па затоа е од исклучителна важност да се вршат редовни прегледи еднаш годишно.

 

Контролните самопрегледи (допирање на дојката за забележување на јазолчиња, испакнатини или други површински промени) може сама да ги врши секоја девојка над 20-тата година. Ехо прегледот е препорачлив за секоја жена над 30 години, а комбиниран преглед со ехо и мамографија се врши кај сите пациентки постари од 40 години.

 

 

Како да се подготвите за ехо прегледот на градите и што треба да знаете за него?

 

Прво, не ви е потребна никаква посебна подготовка. Самиот ехо преглед е безболен и безопасен, затоа што нема штетни рендгенски зрачења. Доктор специјалист го прави прегледот со ехо сонда, а истата работи со ултразвучни бранови. Прегледот се врши така што се соблекувате до половина, докторот го мачка местото за преглед со гел и со сондата поминува преку него.

 

Со ехото (ултразвук) се анализираат кожата, масното ткиво, поткожните делови на дојките, млечните жлезди, евентуални јазолчиња или цисти во градите. Доколку бидат воочени сомнителни промени, се зема примерок со цитолошко пунктирање  и материјалот се праќа на цитолошка анализа. Исто така, со прегледот се проверуваат и лимфните јазли под пазувите.

 

Значи, со помош на ехо прегледот можат да се воочат следниве промени:

 • Цисти во градите се балончиња кои во повеќето случаи се исполнети со бистра течност. Големината им варира од неколку милиметри до неколку сантиметри, а се јавуваат како последица на хормонски промени. Можат да исчезнат како што и настанале, спонтано. Ако не ги снема, се вадат безболно со помош на игла.

 

 • Фиброаденоми се бенигни тумори. Какартеристични се за помладите жени. Најчесто имаат дијаметар од 1,5 сантиметри и за нив не е потребна никаква хируршка интервенција , туку само редовно следење.

 

 • Третите и најфатални се малигните тумори. Токму тие се одговорни за канцерот на дојка и огромната смртност помеѓу женската популација. Во повеќето случаеви се откриваат преку ехо, но некои умеат да бидат и скриени, па така, ако се јави и најмал сомнеж за постоење на малиген тумор, мора веднаш да се направи и мамографија.

 

Драги дами, тимот на Купи на Попуст е неуморно посветен на вашето здравје. Ние сакаме да бидете во секое време здрави, мирни, безгрижни и спокојни. Токму затоа овојпат ви нудиме ехо преглед на дојки заедно со скрининг на лимфни јазли во ПЗУ “Асклепиос”, за само 500 денари!

 

Во цената е вклучен ЕХО преглед на дојка, скрининг на реионални лимфни јазли и извештај и дијагноза. Прегледите ги извршува Д-р Лидија Ристовска – специјалист по интерна медицина и субспецијализант по кардиологија.

 

 

Не пропуштајте ја оваа можност да се прегледате по симболична цена ПЗУ “Асклепиос”. Купонот ве очекува тука. Имајте на ум дека токму ехото на дојка е преглед кој на голем број жени им го има спасено животот. Не дозволувајте си да бидете дел од црната статистика. Бидете претпазливи, внимателни и грижете се превентивно за вашето здравје и физичка благосостојба!

 

Доколку пак сакате да проследите некоја друга зделка поврзана со вашето здравје, повелете на следниот линк, каде ве очекуваат стоматолошки прегледи, алерго прегледи, крвна слика, кардиолошки преглед, ехо на абдомен, ехо на штитна жлезда и други. Сите здравствени зделки можете да ги проследите на следниот линк.  

 

Останете ни здрави, весели и во одлично расположение како и досега. До читање! 🙂

Гурмански скара викенд во гостилница “Налеј”

Само неколку часа нé делат од крајот на оваа работна недела. Секој од нас полека ги брои преостанатите канцелариски мигови и си прави ментална мапа на сите забавни активности и убави моменти кои ни претстојат викендов.

 

Да, овие денови се совршени да се изнаспиете колку сакате, да се изодморите, видите со пријателите и семејството и да ги наполните батериите за новата работна недела.

 

А има ли подобар начин за полнење на батериите и регенерација од супер вкусен гурмански ручек или вечера во текот на викендот? Секако дека не! Затоа Купи на Попуст на следниов линк ви нуди низа незаборавни гурмански зделки, како превкусни пици, пилешки прсти и крилца, вафли, скара, потоа кметска тава, бела вешалица, полнет пилешки стек и многу, многу други.

 

Сепак, една зделка е за нас “ѕвезда на денот” и од самата помисла на неа веднаш огладневме! Затоа дозволете од сé срце да ви ја препорачаме. 🙂

 

 

Дали сте љубители на скара и печено месо? Доколку одговоривте потврдно, имаме супер зделка за вас, благодарение на која ќе заштедите пари и скапоцено време за подготовка на храната. Воедно, зделката ќе биде вистински благослов за сите оние кои обожуваат  да јадат скара, но немаат каде да ја приготвуваат (особено ако немате тераса или двор).

 

Со оваа мега гурманска зделка за само 390 денари добивате превкусен деликатесен мешан ордевер – скара од четири видови месо, и тоа: свинско месо, пилешко месо, мелено месо и колбаси. Од овој богат месен микс ви следуваат вкупно 16 парчиња мешана скара, и тоа:

 • 4 парчиња шарска плескавица
 • 4 парчиња пилешки стек
 • 4 парчиња косиљак колбаси
 • 4 парчиња свинско месо

 

Звучи превкусно, нели? 😉 Да, оваа скара е навистина исклучително задоволство за вашите непца и ќе ги задоволи дури и најпребирливите гурмани!

 

Затоа, драги наши, наместо да се дружите со шпоретот овој викенд, искористете го прекрасното сончево време и веднаш резервирајте маса во “Налеј” за вас и вашето семејство. Оваа деликатесна зделка е совршена можност и за оние кои сакаат да се видат со пријателите и заедно да бидат дел од едно врвно гастрономско искуство. Исто така, ако ви се најават непланирани гости или роднини викендов, а немате доволно време да готвите и спремате, знаете што треба да сторите. Брз клик тука, и ќе можете да ги почестите со супер вкусна скара!

 

За да ја избегнете гужвата, направете претходна резервација во “Налеј”  на телефон 02/ 2450-590 или 078 801 989. Исто така, во петок и сабота купонот можете да го искористите во период од 12:00 до 20:00 часот. Во сите преостанати денови можете да се почестите скара во периодот од 12:00 до 24:00 часот.

 

 

Без оглед дали ќе решите да ја пробате оваа мешана скара со пријателите, роднините,  семејството или колегите,  гостилницата “Налеј” е секогаш подготвена топло и срдечно да ве пречека, не само како обични гости, туку како најдраги пријатели, а вие секојпат ќе посакате да дојдете пак, пак и пак…Сместена во срцето на Аеродром, блиску до ТЦ Бисер, “Налеј” е совршено катче за сите оние кои посакуваат да пробаат вкусна храна во мирен, пријатен и модерен амбиент. Се одликува со висококвалитетна храна и пристапни цени. Тимот на гостилницата секогаш е подготвен да ви излезе во пресрет за сите ваши гурмански барања. Освен тоа што се врвни професионалци во својата работа, поседуваат и став дека креативноста е процес во кој учествуваат и тие, но и вие, како нивни гости. Затоа, ако посакувате да пробате нешто ново, нивните вешти готвачи подготвени се секојпат да ви излезат во пресрет со нов оброк, зачин или нов гурмански додаток во јадењето. Да, во “Налеј” на фасцинантен начин се спојуваат како традиционалните, така и најновите гастрономски трендови! Ваше е само да го разгледате менито и изберете вистинскиот специјалитет за вас.

 

Без оглед дали се работи за традиционалната или модерна кујна, гостилницата “Налеј” е максимално посветена на вашето врвно гурманско задоволство. Овој викенд проверете зошто токму оваа гостилница е едно од омилените дестинации на скопските гурмани и место за кое сите зборуваат! Уживајте во незаборавните вкусови на мешаната скара во пријатниот амбиент на гостилница “Налеј”. Bon appetit!