Tag : %d0%b1%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b4%d0%b5%d1%80

post image

Nutri Mix блендери по супер промотивни цени!

Nutri mix блендери по супер промотивни цени! – Линк од понудите – Nutri Mix

Сте се запрашале ли како максимално да ги искористите сите хранливи состојки и да подготвите вкусен оброк кој ќе ви даде енергија за претстојниот ден? Nutri Pro Mix блендерот може да ви помогне да се храните здраво и секојпат свежо, така што ќе подготвите низа вкусни десерти, сокови, шејкови, смутиња, но и разни лесни оброци кои ќе направат чуда за вашата вита линија и ќе ви помогнат да имате одличен метаболизам.

Во продолжение ќе проследиме неколку причини зошто овој блендер веднаш треба да стане дел од вашата кујна.

  1. Соковник или блендер

Да, голем дел од нас имаат соковници кои ги користиме за цедење свежи сокови. Секој сопственик на соковник со право ќе запраша: “Што може да ми понуди овој блендер, што мојот соковник го нема?”.

Одговорот е мошне едноставен: Вашиот соковник единствено го цеди само сокот од овошјето или зеленчукот, а притоа ги отфрла влакната од него, како отпадна материја. Ова е голема грешка, затоа што токму во тие влакна се содржат низа хранливи материи и минерали, како калциум и железо. Влакната помагаат за регулирање на дигестивната функција на организмот, го стабилизираат нивото на шеќер во крвта и го намалуваат ризикот од разни хронични болести.

Наспроти соковникот, блендерот со своето сечило меле сé, па дури и влакната, како и семките од храната, кои се исто така многу здрави и хранливи. Едноставно, за него не постои отпад кој се фрла, затоа што може да испроцесира сé.

Со соковникот добивате половичен, а со блендерот целосен витамински оброк. Што е подобро? Веруваме дека веќе го знаете одговорот.

 

  1. Разновидни и хранливи оброци

Nutri Pro Mix блендерот може да ви помогне да направите низа вкусни пијалоци, смутиња, десерти, сладоледи и лесни оброци. Со блендерот нема да имате никаков проблем да ја запазите оптималната дневна количина на потребно овошје и зеленчук, како за повозрасните, така и за најмалите членови на вашето семејство. Имено, забележано е дека блендерот чудесно успева да ги натера дури и децата кои ги мразат овошјето и зеленчукот да ги засакаат неговите феноменални десерти, сосови, супи и сокови.

 

  1. Го подобрува имунитетот

Блендерот е вистински волшебник кога се работи за подобрување на вашиот имунитет. Откако ќе го набавите по навистина поволна цена, сé што ви преостанува е да купите што повеќе овошје и зеленчук и да му се препуштите на блендирањето. За кусо време ќе забележите дека сте во одлична здравствена форма.

 

  1. Економичен и лесен за одржување

Блендерот Nutri Pro Mix е практичен, економичен и сигурен за ракување. Достапен е за само 3990 денари, што е навистина скромна цена за апарат кој секојдневно е посветен на одржување на вашето одлично здравје и беспрекорен имунитет.

Исто така, блендерот мошне лесно се одржува во споредба со соковниците. Имено, го перете само садот/чашката во кој сте блендирале, без непотребни компликации или расклопување на разноразни делови.

 

  1. За вита става

Посакувате ли да можете да јадете колку сакате, без да се здебелите? Не е трик, блендерот може да ви го овозможи тоа!

Кога јадеме цврста храна, на нашиот дигестивем систем му треба повеќе време да ја процесира истата. Неретко маснотиите од храната кои не ни се потребни се претвораат во масни наслаги и така ни се зголемува телесната тежина.

Со помош на блендерот конзумираме потечна храна која организмот веднаш ја конвертира во хранлива вредност. Блендираната храна е ниско калорична и не е мрсна, па затоа можете да ја конзумирате колку сакате, без грижа дека ќе се здебелите. Затоа со полно право велиме дека блендер-диетата е најсовршената можна диета некогаш измислена! 🙂

 

Одличeн имунитет, вита линија, здраво семејство, вкусни и разновидни оброци – за да го добиете сето тоа, само кликнете на следниот линк, каде што ве очекува Nutri Pro Mix блендерот, неизбежен дел од секоја здрава кујна.

Нашата поширока понуда на блендери и разноразни други апарати за домаќинство можете да ја проследите тука. Ве очекува широк асортиман на кујнски и домашни апарати, без кои не може да се замисли ниеден современ дом.

А дотогаш…миксајте, сецкајте, матете и блендирајте со Nutri Pro Mix! Искористете ги максимално сите витамини и хранливи материи од природата и уживајте во вкусните оброци.